Jak zacząć używać naturalnych dezodorantów?

Jak zacząć korzystać z dezodorantów naturalnych? W teorii wydaje się to banalnie proste. Wystarczy kupić jakiś produkt tego rodzaju, sprawdzając dokładnie jego skład, a potem przeczytać zalecenia jego producenta i się do nich zastosować.

Naturalne dezodoranty – to warto wiedzieć

Niby łatwe, ale jednak nie do końca. Zamiana sztucznego dezodorantu na ten naturalny wprowadza bowiem organizm i ciało w fazę detoksykacji. Nie jest ona niczym przyjemnym (mimo że jest dobra i korzystna dla zdrowia), ponieważ w objawia się intensywnym wydzielaniem bakterii i toksyn przez skórę, co z kolei wzmacnia niemiły zapach potu. Jak więc ułatwić sobie przejście przez ten proces?

Co można zrobić, aby jakoś w nim wytrwać i nie wrócić zbyt szybko do używania konwencjonalnych kosmetyków zapachowych?

Po pierwsze – skórę pod pachami, od momentu przestawienia się na używanie naturalnych produktów, należy myć dwa razy dziennie. Najlepiej robić to po prostu rano i wieczorem. Czasami warto ją też oczyścić dodatkowo po intensywniejszych ćwiczeniach fizycznych, czyli np. po biegu lub wizycie na siłowni. Skórę należy oczyszczać wyłącznie delikatnymi i naturalnymi produktami myjącymi. Świetnie sprawdzi się na niej klasyczne szare mydło o dobrym składzie, które wystarczy spienić w ciepłej wodzie, nałożyć na ciało, a następnie spłukać i wytrzeć skórę do sucha.

Dezodorant naturalny na samym początku działa tak, jak gdyby… nie działał prawidłowo

To pod jego wpływem pot pachnie jeszcze bardziej nieprzyjemnie, jednakże jest to w rzeczywistości prawidłowa zmiana, z którą najpierw trzeba się pogodzić. Proces detoksykacji potrwa zwykle trzy lub cztery tygodnie. Aby łatwiej przez niego przejść i nie razić innych swoją naturalną wonią, warto przez ten czas nosić ubrania wykonane z naturalnych i lekkich tkanin. Te sztuczne prowadzą do zatrzymywania wilgoci. Pod ich wpływem bakterie namnażają się jeszcze szybciej niż normalnie.

Naturalny dezodorant jest naprawdę znakomitym specyfikiem, którym powinien zainteresować się każdy, kto chce dbać o swoje zdrowie. To kosmetyk, który można też wykonać sobie samodzielnie. Wystarczy użyć mieszanki sody oczyszczonej, oleju kokosowego i dowolnych olejków eterycznych.

źródło: wieszwiecej.pl – o zdrowiu psychicznym i fizycznym