Woskowijki- alternatywa dla plastikowych folii

„Szukanie alternatywnych sposobów na wyeliminowanie nadmiaru plastiku w codziennym funkcjonowaniu, jest na wagę złota. Coraz więcej firm przekształca sposoby pakowania swoich produktów, zastępuje je papierem, albo promuje wielokrotne używanie szklanych opakowań.

Każdy z nas może z powodzeniem dołączyć do trendu bycia zero west, wystarczy tylko odrobina zaangażowania i otwarcie się na zieloną stronę mocy!

Ciekawym rozwiązaniem na rynku eco trendów, które z powodzeniem zastępują plastikowe folie spożywcze i aluminiowe, są woskowijki!

Gospodarka o ujemnym bilansie dwutlenku węgla

Jak pierwszy człon wskazuje, zawierają w sobie wosk pszczeli, ale nie tylko. Oprócz tego w składzie odnaleźć można również: tkaninę bawełnianą, olejek jojoba, a także żywicę bawełnianą. To wszystko sprawia, że całość jest w 100% naturalna i nie wpływa negatywnie na Matkę Naturę! Co więcej zapewnia również działanie przeciwwirusowe oraz antygrzybicze!

Woskowijki można stosować w kuchni, na przykład do pakowania kanapek, czy jako zabezpieczenie pieczywa przed wyschnięciem. W lecie ochronią także owoce przed inwazją muszek owocówek! Ponadto sprawdzą się także jako papier pakowy, cerata, czy podkładka.

Dzięki wytrzymałym składnikom, woskowijki dokładnie przywierają do danej powierzchni. Nie potrzeba kleju, czy klipsów. Utrzymanie ich w czystości jest wręcz dziecinnie łatwe! Wystarczy, że przetrzemy je, lub zamoczymy we wodzi i pozostawimy do całkowitego wyschnięcia!”