Second handy – dlaczego z punktu widzenia ekologii warto w nich kupować?

Jest wiele nazw na sklepy z używaną odzieżą – ciucholand, szmateks, lumpkes i właśnie second hans. Jeśli więc chcemy wyróżniać się w tłumie warto do nich zajrzeć. Oto powody dla których warto kupować w second handach.

1. Oszczędność

Należy wiedzieć, że za cenę jednego nowego ciucha możemy kupić kilka sztuk, a nawet kilogramów odzieży. Oczywiście nie jest to takie proste jak wybór w sklepie – trzeba się naszukać i mieć odrobinę szczęścia. Ale kiedy znajdziemy coś wyjątkowego, wtedy nastanie pełna satysfakcja z dokonanego zakupu.

2. Ekologia

Coraz bardziej bycie eko jest trendy, ale to nie jedyny powód wart uwagi. Należy wiedzieć, że przemysł

odzieżowy generuje ogromne ilości dwutlenku węgla do atmosfery i w znaczącym stopniu przyczynia się do zmian klimatycznych. Robiąc zakupy w lumpeksach wprowadzamy ubrania do ponownego obiegu. Dzięki temu mniej ich trafia na wysypiska śmieci, a my chronimy środowisko.

Więcej domowych porad i wskazówek dotyczących eko stylu życia znajdziesz www.faktycznie.pl.

3. Jakość

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w takich sklepach możemy znaleźć ubrania lepszej jakości niż w niejednym butiku, nie wspominając o sieciówce. Z materiałów wysokiej klasy, solidnie uszyte, pochodzące z czasów, kiedy jeszcze nie produkowało się odzieży na masową skalę jak obecnie. Takie ciuchy będziemy nosić przez kolejne lata.

4. Oryginalność

Second handy to również bogate źródło oryginalnych ubrań oraz dodatków, dzięki którym możemy podkreślić nasz indywidualny styl. Sztuki odzieży występują na ogół pojedynczo, czasami trafiają się prawdziwe perełki światowych marek. Takie zakupy umożliwiają też eksperymentowanie, pobudzają wyobraźnię i mobilizują do kreatywnego myślenia.